• operacje plastyczne kraków
 • chirurgia plastyczna kraków
 • operacja plastyczna kraków

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak umówić się na konsultację z chirurgiem plastykiem?

  - telefonicznie: +48 660 530 140 lub +48 12 397 48 88 lub drogą mailową, wykorzystując np. formularz kontaktowy na stronie, e-mail: biuro@alma-medica.pl

 • Jak przygotować się do konsultacji z chirurgiem plastykiem?

  - najlepiej na kartce przygotować sobie listę pytań do lekarza. W trakcie konsultacji często pacjent jest zestresowany i pod wpływem emocji wiele pytań zapomina. Należy zadawać pytania otwarcie, starając się uzyskać jak najwięcej informacji na temat zabiegu. Warto pamiętać, że to lekarz jest wiarygodnym źródłem informacji, a nie internet.

 • Jak przygotować się do zabiegu?

  - należy wykonać wszystkie zlecone przez lekarza badania diagnostyczne. Wyniki badań ważne są dwa tygodnie. Na 14 dni przed zabiegiem nie należy zażywać salicylanów - tzn. polopiryny, aspiryny, acardu, a także preparatów złożonych zawierających ten lek, np. cholinex. W dniu zabiegu należy być na czczo - wstrzymać się od jedzenia i picia 6 godzin przed zabiegiem. Nie wolno żuć gumy do żucia przed zabiegiem, ponieważ guma do żucia jest także pożywieniem. Można zażyć jedynie leki przyjmowane na stałe, które należy połknąć popijając niewielką ilością wody. Krwawienie miesięczne w dniu operacji wyklucza możliwość wykonania zabiegu.

 • Co zabrać ze sobą na zabieg?

  - oryginały wyników badań oraz niezbędne przybory toaletowe i ręcznik. Pozostałe rzeczy - koszulkę zabiegową, obuwie na zmianę - pacjent otrzymuje w Klinice. Zgłaszając się na zabieg najlepiej ubrać luźną rozpinaną koszulę, sweter lub bluzę oraz obuwie na płaskim obcasie. Należy unikać ubrań wkładanych "przez głowę". Na zabieg nie należy zabierać ze sobą biżuterii.

 • Kiedy należy się zgłosić do kliniki przed operacją?

  - datę oraz godzinę zabiegu ustala lekarz z pacjentem na konsultacji. Standardowo pacjenci przyjmowani są na oddział w dniu zabiegu, w godz. 8.00 – 10.00.

 • Czy istnieje możliwość korzystania z internetu, TV w Klinice?

  - tak, istnieje możliwość korzystania z Internetu oraz TV na sali pobytowej.

 • Czy istnieje możliwość zatrzymania się w hotelu w pobliżu Kliniki?

  1. Hotel & Restauracja "Kochanów", Kochanów 126, Telefon: +48 505 003 468, Telefon/Fax: +48 12 285 37 97. Usytuowanie w pobliżu Kliniki - można podejść pieszo do Kliniki (około 10 min).

  2. Hotel Pod Kamykiem 30-199 Kraków-Rząska, ul. Balicka 51, Tel.: +48 (012) 636 17 48, Tel. kom. +48 606 95 77 76, www.podkamykiem.pl. Usytuowanie 5 km od Kliniki. Hotel oferuje transport z Lotniska Balice do Hotelu i Kliniki.