• operacje plastyczne kraków
  • chirurgia plastyczna kraków
  • operacja plastyczna kraków

Stulejka

Stulejka: to schorzenie męskie dotyczące bardzo istotnego w życiu każdego mężczyzny organu – prącia, a bardziej precyzyjnie samego napletka.

Napletek to skóra pokrywająca żołądź. Jej zadaniem jest ochrona żołędzi przed otarciami i uszkodzeniami. Napletek sprawia także, że delikatna skóra żołędzi jest stale nieco wilgotna. Napletek jest ruchomy co umożliwia na jego odwodzenie i usuwanie gromadzącej się pod nim mastki zwanej też "smegmą" - biała, gęsta, mazista substancja o nieprzyjemnym zapachu. Na mastkę składają się: resztki moczu, spermy, złuszczonego naskórka i łoju - raj dla bakterii. Mastce przypisuje się także dotąd wprawdzie niepotwierdzone działanie rakotwórcze.

Stulejka pojawia się gdy nie można odwodzić swobodnie napletka w celu usunięcia zalegającej pod nim mastki. Niemożność odwodzenia napletka spowodowana jest zbyt wąskim ujściem napletka (zbyt małą średnicą otworu w napletku). Oczywiście problem ten dotyczy nie tylko zabiegów higienicznych, ale także – współżycia.

Stulejka utrudnia a nawet uniemożliwia czynności seksualne. Przy wzwodzie napletek nie zsuwa się za żołądź do rowka zażołędnego tak jak powinno mieć to miejsce. Utrzymywanie stosunków seksualnych jest znacznie utrudnione. Podczas stosunków często dochodzi do kontuzji w postaci uszkodzeń skóry napletka, która naciągana na żołądź w wyniku ruchów stymulujących pęka powodując powstawanie ran, które po zabliźnieniu dodatkowo zawężają ujście napletka.

Przebieg zabiegu

Leczenie polega na chirurgicznej korekcji: plastyce grzbietowej lub całkowitym obrzezaniu. Wykonywane jest w miejscowym, nasiękowym znieczuleniu.

Cała procedura trwa ok. 30-40 min. Po zabiegu pacjent udaje się do domu. Zakładane szwy wchłaniają się samoistnie.

Wymagane badania do zabiegu:

  • badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi (układ krzepnięcia)
  • anty HCV
  • Hbs antygen